top of page
Vietos iškyloms Tenerifėje, pikniko vietos Tenerifėje

Top 10 vietų iškyloms Tenerifėje

Nieko nėra smagiau nei susikrauti iškylos krepšį ir išsiruošti į gamtą ieškoti puikios vietos bei mėgautis maistu!  

Pateikiame sąrašą, kuriame 10 geriausių vietų iškylai Tenerifėje!  Pirmiausia apžvelgsime skanėstus, kuriuos galėtumėte įsidėti į iškylos krepšį. Dauguma šviežių vaisių ir daržovių auginami saloje, taigi, pirma aplankykite vietos ūkininkų turgų ir įsigykite šviežių produktų. Išsamų ūkininkų turgaviečių sąrašą rasite čia.

Iškylai nereikia įmantrybių, tad geriausia paruošti paprastų salotų su skaniu užpilu, šviežios duonos ir vietinio sūrio, kuris įprastai gaminamas iš ožkų pieno ir gali būti rūkytas, džiovintas arba minkštas. Dar vienas Kanarų salų pagrindinis patiekalas, kurį galėtumėte įsidėti iškylai, yra „susiraukšlėjusios bulvytėsʻʻ (papas arugadas) su tradiciniu mojo padažu. Šios bulvytės yra mažos ir išvirtos sūriame vandenyno vandenyje, o mojo padažas gaminamas arba iš saldžių ir aitriųjų pipirų (raudonas padažas) arba iš petražolių, kalendros ir česnako (žaliasis padažas).

Taigi, krepšys iškylai jau paruoštas (nepamirškite butelio vietinio vyno), liko tik surasti tinkamą vietą, kurioje galėtumėte mėgautis maistu. Siūlome vietų iškyloms dešimtuką.

 

Chio

Net jei visa sala nuspręstų iškylauti tuo pat metu, visai tikėtina, kad rasite staliuką Chio. Mediniai stalai nesibaigiančiame miške stovi ant raudonos vulkaninės žemės Teidės nacionaliniame parke, iš kurio atsiveria nuostabūs La Gomera ir La Palma vaizdai, ir visai netoli Chinyero pasivaikščiojimo tako.

 

Las Lajas

Turbūt tobuliausia vieta iškylai saloje. Las Lajas vieta įsikūrusi pušynuose virš Vilafor, Teidės nacionalinio parko pakraščiuose. Ten yra daug medinių stalų bei suolų, o taip pat ir mažas restoranėlis, kuriame pateikiami sultingi didkepsniai ir triušienos troškiniai. Tai puiki vieta stabtelėti einant į arba grįžtant nuo Teidės kalno. 

 

Santiago Del Teide

Tikėtina, kad ši vieta vaizdingiausia iš visų iškylų vietų Tenerifėje. Stalai ir suoliukai stovi eukaliptų pavėsyje, priešais nuostabųjį Casa Del Patio, viename iš vaizdingiausių Tenerifės kaimelių. Geriausia yra tai, kad ten net nereikia iškylos krepšio, nes mažame kioskelyje galima įsigyti visko nuo mėsainių iki alaus.

La Caldera

Stalai ir kėdės išsidėstę aplink didžiulio kraterio perimetrą aukštutinio La Orotava pušyno pavėsyje. Įprasta čia atjoti ant arklių ir juos pririšti  prie šiam tikslui pastatytų stulpų. Stovėjimo vietų čia yra pakankamai. Be to, ten esančiame rąstiniame restorane galima paragauti skanaus naminio maisto ir taip užbaigti Laukinių Vakarų paveikslą.

 

El Palmar

Viena iš geriausiai išsaugotų Tenerifės paslaptingų vietų, gražusis El Palmar kaimelis, kurį apibūdina milžiniško dydžio pyragas su iš jo išpjautais gabalais. Priešais jį takas, vedantis link suolų iškylai skirtoje vietoje. Nuošaliai išsidėstę stalai ant mažų terasų, aplink kurias auga vaismedžiai, ir nuo kurių, kai nėra debesuota, atsiveria Teidės kalno viršūnė, kylanti virš El Palmar pyrago. Jei rasite šią vietą, niekam apie ją neprasitarkite…

 

Los Llanos

Kaimiška, į krašto gilumą nuo pakrantės nutolusi San Jose de Los Llanos teritorija. Jos širdyje, pavasarį šioje miškingoje vietovėje po pušimis apstu raudonų aguonų, violetinių kermėkų ir geltonų palėpščių. Šviežias, vėsus šaltinio vanduo, tvarkingi tualetai ir daug pasivaikščiojimo takų vedančių į mišką, kuriame galima paklaidžioti po iškylos. Tai puikus prieglobstis užmiestyje.

Las Arenas

Žvyruotas kelias vedantis į šią miškingą vietovę yra tikras išbandymas jūsų automobiliui  ir padangoms. Tačiau šiek tiek kantrybės ir jūs būsite apdovanoti visiška ramybe, genių draugija, šviežiu šaltinio vandeniu ir nuostabiu pasivaikščiojimo taku į lavos ir pušų šalį.

 

Las Raíces 

Tai viena mėgstamiausių vietų iškylai Tenerifėje, kurioje vos tik įkvėpus karšto, pušų kvapo prisodrinto Las Raíces oro atsipalaiduoja pečiai ir sukyla laimės hormonai endorfinai. Labiau Alpes nei Muzikos garsus primenantis miškas kylantis virš debesų tiesiog užgniaužia kvapą, o po kojomis nutiestas kvepiantis pušų spyglių kilimas yra tarsi prabangi gamtos dovana.

 

Buen Paso

Atsiskyręs nuo įprasto iškylos tako, mažasis Buen Paso yra pakeliui į Icod ir San Juan de la Rambla. Įsikūrusį tarp augančių gėlių, jį nuo kelio slepia medžiai.  Šeši stalai ir suolai suteikia jums galimybę stabtelėti pakeliui į Garachico, išsivynioti sumuštinį ir atsigaivinti alumi.

 

Barranco de Ruiz

Barranco de Ruiz uolų papėdėje, pusmėnulio formos parke didelėje aikštelėje yra vaikų žaidimų aikštelė, įruoštos vietos kepsniams išsikepti ir stalai po palmėmis bei kitais medžiais, kurie auga nuostabioje Los Realejos pakrantėje. Nuolat veikiančiuose kioskuose palei iškylų zoną galima nusipirkti užkandžių ir karštų gėrimų.

Linkime smagių atradimų keliaujant!

bottom of page